Športové vyžitie nájde každý nadšenec aj na tomto sídlisku. Klačno ponúka to pravé orechové pre každého. Futbal, tenis, plážový volejbal, fitness či skatepark. Tieto aktivity neabsolvujú len obyvatelia miestneho sídliska, ale aj ostatní Ružomberčania a obyvatelia z okolia mesta.

FUTBAL

MULTIFUNKČNÉ IHRISKO - s umelým trávnatým povrchom, ktoré sa nachádza v areáli školy ZŠ Klačno.

  • +421 44 432 27 02
  • Klačno 4/2201, Ružomberok
  • ZŠ Klačno

FITNESS

FITNESS CALIFORNIA - areál zdravia, športu a oddychu pre deti a dospelých sa za svojej existenice stále rozvíja. Rôznorodá ponuka služieb vie uspokojiť všetky vekové kategórie, od tých najmenších, ako aj tie vyššie vekové kategórie. V auguste roku 2010 pribudli 2 nové tenisové kurty.

TENNIS

TENISOVÉ KURTY - otvorené denne: 8:00 do 20:00 - Individuálne hranie - organizovanie turnajov - trénovanie - požičovňa - vypletanie rakiet - predaj tenis. potrieb - rezervácia kurtov.

SKATEPARK

SKATEPARKVeľký betónový skatepark v Ružomberku má rozlohu 1.000m2 a bol dokončený v máji roku 2012. O výstavbu sa postarala firma Fiveramps. Všetky prekážky sú z betónu a skatepark je rozdelený na dve časti street a bowl. V závislosti od poveternostných podmienok zmena otváracích hodín vyhradená.