PREČÍTAJTE SI, OPÝTAJTE SA MA, ALEBO SA LEN ZAMYSLITE

ZA AKÝM ÚČELOM BOLA TÁTO AFÉRA VYTVORENÁ? KTO BOL JEJ TVORCOM? ČO ICH MOTIVUJE?

UŽ STAČILO!

Premýšlal som či je vôbec potrebné a vhodné reagovať a zároveň strácať svoj čas na všetku tú špinu čo rozsieva podporovateľ, priateľ, ekonomický a právny poradca kandidáta na primátora Ružomberka všetkým nám Ružomberčanom. Táto osoba je známa svojim neustálym urážlivým ohováraním či právnym vydieraním akéhokoľvek názorového oponenta.

Po množstve otázok od priateľov a známych som sa rozhodol reagovať. Robím to však len kvôli známym a neznámym priaznivcom. Moji blízki priatelia ma poznajú a vedia akou životnou cestou som prešiel, čo som dostal od života a aké hodnoty a postoje trvalo uznávam.

Som Patrik Lupták, ktorý robí aj ľudské, chlapské chyby a veľakrát aj počas života som sa musel brániť aj fyzicky, keďže nie som najvyšší a pocit fyzickej prevahy mali viacerí moji protivníci.

To, či vstúpim do “jamy levovej”, komunálnej politiky, som zvažoval dlho. Mám svojich priateľov, ktorí stoja pri mne aj v časoch keď sa na mňa útočí. Mám aj svoje ideály, ale aj chyby ako každý z nás.

Máme náš AdamSport, ktorý živí mňa, moju rodinu, mojich loajálnych zamestnancov (Paliho, Janku, Martina, Paľa,…) a zároveň mám možnosť vďaka vytváranej pridanej hodnote podporovať množstvo športových podujatí a akcií v Ružomberku.

To, že Ružomberok je (prehnane povedané) “choré” mesto s obrovským molochom “parazitujúcich” osôb je fakt! Je to mesto, ktoré mám rád, je to mesto pre ktoré som sa vrátil a musel sa rozhodnúť medzi životom s mojimi 3 sestrami – Ankou, Milkou a Evkou – alebo životom na Slovensku.

Bolo to ťažké rozhodnutie, ale chcem žiť teraz už s mojimi deťmi doma na Slovensku, v mojom rodnom Ružomberku. Chcem priložiť ruku k dielu, aby sa od krásnych textov, sloganov, sľubov a obrázkov každého kandidáta vrátane mňa už skutočne aj niečo urobilo a splnilo. Okrem iného, Za Naše Klačno sme spoločne vypracovali jasnú víziu čo by sme mali urobiť, aby moja manželka, deti, priatelia a ich deti a celé sídlisko mohlo povedať, že voliť Luptáka bola tá správna voľba.

Nasledujúci týždeň čakám osobné útoky na mňa, aj na tím Karola Javorku. Bude to ťažký týždeň, ale utvrdzuje ma v tom, že som na strane, ktorá je silná a ktorá môže prinavrátiť ľuďom v meste dôveru v mesto ako také. Prajem krásny slnečný deň, budem rád, ak v sobotu prídete voliť – aj keď ja nebudem ten kandidát, ktorý Vás presvedčil.

 

Niekto si musel dať tak enormnú snahu zabezpečiť a vytvoriť falošné a polopravdivé dokumenty, venovať čas a zabezpečiť nemalé financie, aby tak výraznou špinavou kampaňou zabránil Patrikovi Luptákovi v možnosti súťažiť o dôveru voličov na sídlisku Klačno.

O čo sa konkrétne jednalo?

  • Vyrobiť, vytlačiť a následne 2x rozdávať v celom meste pamflety voči Luptákovi.
  • Vytvoriť anonymnú stránku s množstvom z časti pravdivých a nepravdivých informácií.
  • Vytvárať anonymné profily na sociálnych sieťach a zavádzajúcim spôsobom snažiť o poškodenie dobrého mena kandidáta Patrika Luptáka.

Komu tak osobne prekáža, aby nebodaj hlas, pevný názor a dohľad prípadného poslanca Patrika Luptáka nad informáciami v zastupiteľstve MsZ Ružomberok nebol verejne možný?

Pýtam sa, čo ich motivuje? Je to strach? Závisť? Nenávisť?

Veľa ľudí v snahe vyzerať pred okolím čo najlepšie šíria zlú povesť o tých, ktorým v skutočnosti závidia. Vyrovnaný a šťastný človek nemá na to čas a nepotrebuje míňať svoju energiu na riešenie takýchto zákerností. Aj v tomto ”začarovanom kruhu” však pravda vyjde skôr či neskôr na povrch.

Prejdime si veci, ktorými dotyčná osoba očierňovala Patrika Luptáka.

NEPRAVDIVÁ SENZÁCIA 1
Lupták vraj oklamal kupcov domu o pozemok

V roku 2011 som sa rozhodol predať cez realitnú kanceláriu náš Privát u Luptákov v Ivachnovej (zakúpený z nasporených prostriedkov 10-ročnej práce v Taliansku). V tejto veci pri predaji som bol zavedený zo strany manželov K., t.č spoločníka terajšieho kandidáta na primátora, R. K. (odkaz na firmu, ZOOKONTAKT, s.r.o., TK CROWN, s.r.o.), ktorý mi z celej kúpno predajnej sumy vyplatil len časť a zvyšnú časť pozemku, po prevode z našej strany, zablokoval kupujúcemu exekútor pre dlžoby J. K. (nie moje). Napriek tomu, že som sa dostal do komplikovanej situácie a bol som oklamaný a poškodený, rozhodol som sa vyriešiť právnu situáciu aj s pomocou RK TU Reality a právnej zástupkyne, Judr. M. D. Trvalo nám to dostatočne dlho a nebol to pre nás výhodný predaj, ale len ťažká životná skúsenosť.

Ďakujem týmto ešte raz všetkým zúčastneným za pomoc a mojej manželke za podporu aj po strate našej rekreačnej nehnuteľnosti. Podstatné je povedať, že tento zložitý právno-realitný spor je vysporiadaný dohodou k spokojnosti všetkých strán vrátane mladej rodiny. Bližšie informovať sa môžete priamo v realitnej kancelárii Tu Reality (Aston reality), u právničky a v prílohe prikladám kópiu Dohody a urovnaní.

POLOPRAVDIVÁ SENZÁCIA 2
Lupták zmlátil zákazníka

V máji v roku 2011 som bol napadnutý v obchode nespokojným zákazníkom verbálnym a neskôr fyzickým atakom. Rovnakou intenzitou – obranou som reagoval na uvedené konanie zákazníka p. B.

Nikdy som nebol právoplatne uznaný vinným a to aj na základe svedectiev svedkov, ktorí potvrdili moju obranu po fyzickom útoku zo strany p. B.

NEPRAVDIVÁ SENZÁCIA 3
Lupták vraj zmlátil starčeka

Obyvateľ Klačna, p. M., mi nabúral auto (potvrdené zápisom Polície a priznaní si vlastnej viny zo strany p. M. pri nahlásení a riešení dopravnej nehody). Po vzniku kolízie sa situácie vyhrotila, že cca 60-ročný pán, bývalý športovec, o cca 50 kg silnejší a 180 cm vysoký na mňa zaútočil (potvrdené 3 nezávislými svedkami), kde som sa ja len bránil voči enormne silným atakom protivníka.

Aj napriek snahe tunajšieho prokurátora kriminalizovať moju osobu (boli podané 3 odvolania prokurátora), som nikdy nebol uznaný vinným a rozhodnutím Okresného aj Krajského súdu je, že som konal v nutnej sebaobrane a som nevinný!

Podľa vyjadrenia mu mali dať výslovný súhlas na publikovanie týchto materiálov. Na tom by nebolo nič zlé, keby z rozhodnutí súdov nepublikoval len ich časti a vytrhával veci z kontextu. V právnej veci 1T/20/2017 bola Okresným súdom Ružomberok vyslovená moja nevina, nakoľko skutok bol podľa okolností posúdený, ako nutná obrana. Žalovaný resp. osoba ním poverená však na stránke zverejnil len torzo z rozhodnutia opisujúce skutkový dej očami poškodeného. Dej predchádzajúci vzájomnému stretu však nie. Absencia dostatočného skutkového opisu deja do takej miery, aby si každý, kto bude tieto stránky čítať, urobil vlastný úsudok

V nasledujúcej časti odpovedám na útoky a klamstvá z roznášaného pamfletu.

Večný kandidát – Lupták kandidoval za všetko

  • PRAVDA je, že toto je moja prvá právoplatná kandidatúra na poslanca MsZ Ružomberok
  • PRAVDA je, že v predchádzajúcich komunálnych voľbách v Ružomberku som mal znemožnené kandidovať na základe pravdepodobnej krádeže splnomocnenia z kandidátskej listiny
  • PRAVDA je, že na základe odporúčaní ľudí z regiónov na moju osobu, som prijal kandidatúru na poslanca NR SR v roku 2014 za Oľano – Nezávislé osobnosti ako nezávislý kandidát na kandidátke hnutia Oľano

Akože bojoval proti MONDI

  • PRAVDA je, že som ako jeden z mála spolu s poslancom Ing. J. Kolíkom aktívne vystupoval na každom verejnom pojednávaní v procese schvaľovania podľa EIA. V procese schvaľovania navýšenia výroby v Mondi SCP naša obžaloba, resp. kasačná sťažnosť je momentálne stále na Najvyššom súde SR.
  • PRAVDA je, že naše námietky, podanie, obžaloby sme nikdy nestiahli. Z pôsobenia Mondi v našom meste chcem vyváženým partnerským jednaním a za pomoci občianskeho združenia Ružomberčan priniesť čo najviac zmysluplných projektov pre občanov mesta, napr. aj malou časťou podpory projektu Ružomberok v pohybe.

Osobe, ktorej moja osoba vadí, podľa vyjadrenia mala dať výslovný súhlas na publikovanie týchto materiálov. Na tom by nebolo nič zlé, keby z rozhodnutí súdov nepublikoval len ich časti a nevytrhával veci z kontextu.

V právnej veci 1T/20/2017 bola Okresným súdom Ružomberok vyslovená moja nevina, nakoľko skutok bol podľa okolností posúdený ako nutná obrana. Žalovaný, resp. osoba ním poverená, však na stránke zverejnila len torzo z rozhodnutia opisujúce skutkový dej očami poškodeného. Dej predchádzajúci vzájomnému stretu však nie. Absencia dostatočného skutkového opisu deja je zarážajúca do takej miery, aby si každý, kto bude tieto stránky čítať, urobil vlastný úsudok.