SÍDLISKO KLAČNO

Do hôr a dolín vsadené mesto Ružomberok nesúce názov pôvodného nemeckého pomenovania Rosenberg, čo v preklade znamená “ružový vrch”, má v súčasnosti 5 sídlisk. Najmladšie, no zároveň najväčšie sídlisko je práve Klačno.

S jeho budovaním sa začalo v 70 – tych rokoch 20. storočia. Bolo vybudované na močiaroch a pôvodne malo slúžiť pre ubytovanie zamestnancov bavlnárskych závodov a Severoslovenských celulózok a papierní v Ružomberku.

Sídlisko so skoro 4000 obyvateľmi postupne získava štatút „mesta” v meste. Nachádza sa na západnom okraji mesta Ružomberok a na ľavo od najdlhšej rieky na Slovensku – Váhu. Oproti sa nachádza mestská časť Rybárpole. Domovom pre nemalú časť všetkých Ružomberčanov sa stali paneláky vystavané na úpätí vrchu Milkov.

Súčasťou sídliska je aj základná a materská škola. V areáli základnej školy sa nachádza multifunkčné ihrisko vhodné na futbal a iné športy. Takisto sa tu nachádza skatepark, ktorý navštevujú mladí z celého okolia. Najväčšie sídlisko Ružomberka ponúka aj areál zdravia, športu a oddychu – Fitness California či tenisové kurty.

Supermarket, drogéria, lekáreň, vinotéka, občerstvenie, kaderníctvo či kostol… Klačno je na potreby svojich obyvateľov pripravené.

Obytná zóna je rozdelená do piatich ulíc. Najviac obyvateľov býva na Veternej a Liptovskej ulici. Okrem nich sa tu nachádza aj ulica Lesná, Smreková a ulica s totožným názvom – Klačno.

OBYVATEĽSTVO

0
Počet obyvateľov sídliska Klačno